antonio land

Nowa kraina
Zmotoryzowany styl życia: jaki ma wpływ na Twoje zdrowie?

Nie wyobrażasz sobie życia bez samochodu? Dojeżdżasz nim do pracy, po dzieci do szkoły, na zakupy i każdy wyjazd służbowy, czy rodzinny. A pomyślałeś o tym, żeby choć czasami samochód zastąpić rowerem? Taka drobna zmiana z pewnością przyniosłaby wiele korzyści Twojemu zdrowiu. Zdecydowanie podniósłby się poziom dotlenienia Twojego mózgu, a to wpłynęłoby na większą efektywność w pracy, a także poza nią.

Z pewnością jazda na rowerze odprężyłaby Cię, a także dostarczyła dawkę aktywności fizycznej, która jest niezbędna w codziennym, zdrowym funkcjonowaniu. Zmotoryzowany styl życia nie wpływa korzystnie na Twoje zdrowie. Zbyt długie godziny spędzane za kierownicą mogą mieć wpływ na niewydolność żył, a także pojawienie się hemoroidów.

Pozycja przyjmowana za kółkiem nie wpływa także zbyt dobrze na kręgosłup – obciąża go. Jeśli więc masz taką możliwość, choć czasami staraj się zastąpić samochód rowerem lub spacerem. Będziesz dzięki temu zdrowszy, a przy tym pogodniejszy, bardziej zrelaksowany i szczęśliwszy.