antonio land

Nowa kraina
Zamień samochód na rower

Miejski zgiełk, pośpiech, tłumy w komunikacji miejskiej i zakorkowane ulice dużych miast to dla wielu Polaków codzienności, która negatywnie wpływa zarówno na ich stan fizyczny, jak i psychiczny. Dlatego też warto zdecydować się na małe zmiany, które mogą przynieść duże i bardzo pozytywne efekty.

Przede wszystkim warto pomyśleć o tym, aby latem, wiosną i ciepłą jesienią pozostawić samochód w garażu czy na parkingu i wsiąść rano na rower. Dojeżdżając w ten sposób do pracy, gwarantujemy swojemu organizmowi odpowiedni dopływ świeżego powietrza z samego rana, który sprawi, że nie będziemy senni i nabierzemy energii, która jest niezbędna w pracy.

Wybór roweru pozwoli nam również przyczynić się do zachowania pięknej i zgrabnej sylwetki, którą będziemy mogli z dumą i śmiało zaprezentować podczas urlopu na plaży. Ponadto znajdując się w ruchu, pomożemy naszemu organizmowi odpowiednio pracować i zapobiegać takim chorom jak miażdżyca czy nadciśnienie.

Zamieniając samochód na rower, dbamy zarówno o swoje zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Cieszymy się dłużej sprawnością fizyczną, wyglądamy atrakcyjniej i unikamy wielu stresów, których dostarcza nam zazwyczaj droga do pracy w samochodzie.