antonio land

Nowa kraina
Zalety i wady korzystania z cateringu

Coraz modniejsze staje się korzystanie z cateringu. Zamawiają go firmy dla swoich pracowników na codzienny obiad, zamawiany jest na różnego rodzaju rodzinne uroczystości, kiedy to sami nie chcemy przygotowywać jedzenia, tylko wolimy to zlecić komuś, kto naprawdę dobrze się na tym zna. Jednak czy korzystanie z takiego cateringu ma więcej plusów czy minusów?

Co możemy zaliczyć na plus?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, co możemy zaliczyć do zalet korzystania z takiego cateringu, to z pewnością jest to fakt, że sami nie musimy się przejmować przygotowywaniem jedzenia. Zamawiamy je w konkretnej firmie, mówimy co chcemy mieć, na kiedy chcemy to otrzymać, płacimy i praktycznie niczym się już nie przejmujemy.

Dodatkowo możemy przebierać w różnych daniach, a więc może się okazać, że będziemy mogli zamówić takie potrawy, których sami byśmy nie przygotowali. Może się także okazać, że gdybyśmy mieli policzyć produkty, prąd i nasz czas potrzebne do przygotowania tego całego jedzenia, to zapłacilibyśmy tyle samo, jeśli nie więcej co firmie cateringowej. A z pewnością odchodzi tutaj stres związany z tym, czy wszystko się udało i czy wszystko jest tak dobre jak powinno być.

Jakieś minusy?

Zazwyczaj jest tak, że jeśli coś ma plusy, to obok nich są również minusy.

Nie inaczej jest w przypadku firmy cateringowej. Jeżeli zamawiamy catering, to powinniśmy to robić w firmie, którą wcześniej dobrze sprawdziliśmy, a najlepiej w takiej, o której wiemy od kogoś znajomego. W przeciwnym razie może się okazać, że jedzenie wcale nie będzie takie dobre. Poza tym, nigdy nie możemy być pewni jakości produktów, z których przygotowane są dania, bo tak naprawdę sami ich nie wybieramy.

Może się też okazać, że jeśli nie przyjrzymy się dostatecznie dobrze różnym ofertom, to niepotrzebnie przepłacimy, bo gdzieś indziej moglibyśmy mieć równie dobre jedzenie, ale w przystępniejszej cenie. Musimy też się liczyć z tym, że zamówione jedzenie może nie dojechać o umówionej godzinie, a wówczas będziemy musieli zabawiać gości, zanim będziemy mogli ich zaprosić do stołu. Catering tak jak wszystko inne ma swoje mocne i słabe strony. Warto sprawdzić, których jest więcej, które z nich bardziej do nas przemawiają.

Tylko wtedy będziemy mogli na spokojnie powiedzieć, czy taka propozycji cateringu jest dla nas odpowiednia czy jednak nie chcemy ryzykować i z niej korzystać. Jednak skoro tylu ludzi jest zadowolonych z takiego rozwiązania, to może warto zobaczyć z jakiej oferty oni korzystają i samemu sprawdzić daną firmę, aby się przekonać?.