antonio land

Nowa kraina
Wychowanie fizyczne w szkołach

Wychowanie fizyczne to zajęcia szkolne od podstawówki po szkoły średnie jeszcze kilkanaście lub kilka lat temu był to jeden z najbardziej, jeśli nie najbardziej lubiany przedmiot w szkole. Dzisiaj sprawa ma się zupełnie inaczej, coraz więcej dzieci nie bierze udziału w tego rodzaju zajęciach pod pretekstem różnych schorzeń.

Oczywiście nie można osądzać, że wszystkie te powody wyssane są z palca, niemniej jednak ich ilość jest intrygująca. Dlaczego tak się dzieje? Czy dzisiejsza młodzież i dzieci nie lubi się ruszać? Dzieje się tak, dlatego, że zmieniły się formy rozrywki kiedyś to były parki, podwórka dzisiaj komputery i tablety.

Można powiedzieć, że dużo dzieci po prostu nie lubi się ruszać wynika to też z tego, że w taki sposób nie spędzają czasu ze swoimi rodzicami czy opiekunami. Nie jest to mały problem, ponieważ coraz więcej ludzi ma problem z nadwagą, otyłością i ogólnie zdrowiem, a ciężko zmusić je do czegokolwiek, kiedy są tak świadome swoich prawach jak nigdy wcześniej.

Właśnie, dlatego wprowadzane są bardziej zaostrzone wymagania w przypadku zwolnień lekarskich a szkolne słodycze i fastfoody zastąpione zostają zdrową żywnością w postaci owoców i warzyw.