antonio land

Nowa kraina
Trening autogenny Schultza

Chcąc zadbać o zdrowie, powinniśmy pomyśleć o tym, co w naszym życiu jest szkodliwie i w jaki sposób możemy to wyeliminować. Niewątpliwie większość z nas pomyśli o stresie, który stał się nieodłącznym synonimem współczesnego życia i który coraz częściej nie pozwala nam odpocząć. Dlatego warto poznać trening autogenny Schultza.

Jest to technika relaksacji neuromięśniowej, polegająca na wywoływaniu przez autosugestię doznań podobnych do stanu hipnozy i wewnętrznej relaksacji. Ta metoda zakłada występowanie kilku elementów, które powinny występować po sobie, są to między innymi uczucie ciężaru i ciepła oraz regulacja pracy serca. Trening autogenny Schultza obejmuje także regulację swobodnego oddechu.

Jest to model relaksacji, który ma bardzo szerokie zastosowanie, bowiem stosuje się go w leczeniu wspomagającym przy nerwicach, dolegliwościach hormonalnych czy problemach somatycznych, ale również przy występowaniu zaburzeń neurologicznych. Trening autogenny Schultza może pomóc nam zadbać zarówno o zdrowie psychiczne, jak i fizyczny stan organizmu. Dlatego też warto zagłębić się w jego założenia i spróbować wprowadzić je do swojego życia.