antonio land

Nowa kraina
Świąteczny makijaż

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres, na który wiele osób z utęsknieniem czeka cały rok. Do świąt warto odpowiednio się przygotować, nie tylko pod kątem porządków domowych, zakupu prezentów, ale także i wizerunku. W tak wyjątkowym czasie trzeba wyglądać jak najlepiej. Z pomocą przychodzą kolorowe kosmetyki. Jak powinien wyglądać idealny świąteczny makijaż? Wiele pań w okresie świąt zakłada eleganckie stroje. Makijaż powinien stanowić jego dopełnienie. Ponadto warto zastosować kolory, które kojarzą się ze świętami.

W szczególności dotyczy do zieleni oraz czerwieni. Najłatwiej zastosować to podczas malowania oka. Jeżeli górną powiekę zdecydujemy pomalować się np. na jeden z odcieni zielonego, dolną pomalujmy na bardziej neutralny kolor. Równie korzystnie będzie prezentować się dolna powieka w świątecznej kolorystyce. Świąteczne przygotowania oznaczają zazwyczaj wiele nieprzespanych nocy. Zazwyczaj widoczne jest to w stanie naszej skóry.

Podczas kolacji wigilijnej chcemy jednak wyglądać jak najkorzystniej. Z tego powodu warto skoncentrować się na ukryciu wszelkich niedoskonałości cery. Użyjmy odpowiednio dobranego podkładu oraz pudru. W szczególności starannie rozprowadźmy je w okolicach oczu. W ten sposób można będzie zakamuflować nieestetyczne cienie pod oczami. Kolejnym krokiem jest makijaż ust. Można zdecydować się na pomalowanie ich na czerwono.

W przypadku mniej odważnych pań alternatywną opcją będzie błyszczyk do ust. Tak wykonany makijaż z pewnością będzie kojarzył się ze świętami oraz wprowadzi nas w radosny nastrój.