antonio land

Nowa kraina
Sposób na trwały makijaż

W większości przypadków trwałość makijażu ogranicza się do kilku godzin. Wiele kobiet musi poprawiać poszczególne elementy make-up’u. Znani makijażyści mają jednak swoje sposoby na to, żeby przedłużyć trwałość makijażu. Co należy zatem zrobić, żeby make-up wystarczał na cały dzień? Przed nałożeniem podkładu należy dokładnie oczyścić skórę. Następnie warto rozprowadzić na niej odpowiedni krem. Po jego wchłonięciu nakładamy podkład. Chcąc uzyskać lepszą trwałość za pomocą dużego pędzla warto nałożyć puder w kamieniu.

Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie bazy pod makijaż. Ma ona wiele zalet. Najważniejszą z nich jest uzyskanie gładkiej i matowej skóry. Umiejętnie nałożona baza pod makijaż sprawia, że skóra wydaje się bardziej jędrna. Jednakże ze względu na swój skład, bazy pod makijaż mogą powodować zapychanie się porów. Jest to szczególnie niekorzystne w przypadku skóry tłustej. Podczas dnia warto stosować bibułki matujące.

Dzięki nim można usunąć nadmiar sebum. W ten sposób makijaż zyska lepszą trwałość. Specjalną bazę warto zastosować również w przypadku cieni do powiek. Jej zastosowanie ma kilka korzyści. Przede wszystkim kolorystyka cieni wydaje się bardziej intensywna. Podczas dnia kolory te nie bledną, jak ma to miejsce w przypadku nałożenia cieni bez bazy. Również w przypadku ust warto nałożyć specjalny kosmetyk, dzięki któremu szminka będzie dłużej się na nich utrzymywać.

Tym kosmetykiem jest zwykły podkład. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tylko niewielką ilość należy rozprowadzić po ustach.