antonio land

Nowa kraina
Siedzący tryb życia szkodzi zdrowiu

Styl życia współczesnych ludzi naznaczony jest siedzeniem. Droga do pracy w samochodzie czy autobusie oznacza siedzenie, w pracy najczęściej też siedzimy przy biurku co najmniej osiem godzin, a wracając do domu, siadamy wygodnie na kanapie, chcąc odpocząć po ciężkim, męczącym dniu.

Chcąc zadbać o zdrowie i umożliwić narządom swojego ciała prawidłowe funkcjonowanie, powinniśmy świadomie rozważyć, co należałoby zmienić w naszym życiu. Małe zmiany mogą się okazać bardzo ważne i mieć pozytywny wpływ na nasz organizm.

Spróbujmy udać się do pracy rowerem lub wysiądźmy kilka przystanków wcześniej z autobusu, aby pokonać ten odcinek piechotą. Korzystajmy z przerw w pracy, wyjdźmy na chwilę na dwór, aby pooddychać świeżym powietrzem.

Po pracy zamiast zasiąść przed telewizorem, wyjdźmy na spacer lub na zajęcia sportowe. Spróbujmy wyeliminować złe nawyki ze swojego stylu życia.

Siedzący tryb życia jest bardzo szkodliwy, ponieważ prowadzi do licznych schorzeń, zagrażając prawidłowej pracy naszego serca czy utrzymaniu odpowiedniej wagi. Dlatego spróbujmy zadbać o swoje życie i wyeliminować złe nawyki.