antonio land

Nowa kraina
Sen na zdrowie

Zdrowy styl życia nie opiera się wyłącznie na zdrowej, zbilansowanej diecie, unikaniu używek oraz aktywności fizycznej. W bardzo dużym stopniu zależy również od snu. Od jego ilości oraz jakości. Ważne jest przede wszystkim zadbanie o to, aby się wysypiać.

Potrzeba snu jest potrzebą indywidualną i dla jednych wystarczające będzie sześć godzin dla innych dziewięć. Najważniejsze jest jednak to, by budzić się wypoczętym, nie zmęczonym. A na to ma także wpływ to jak śpimy. Należy zwrócić uwagę na temperaturę w pomieszczeniu przeznaczonym do spania.

Nie powinna być ona ani za wysoka, ani za niska. Optymalna to taka, która mieści się w granicach 19-23 stopni. Równie ważne jest to, aby sypialnię wywietrzyć przed spaniem. Pomieszczenie, w którym jest duszno, a powietrz stoi, nie sprzyja dobremu snu.

Bardzo często wpływa natomiast na poranny ból głowy i uczucie niewyspania. Staraj się sypiać odpowiednio dużo i przede wszystkim dobrze. To ważny element zdrowego stylu życia, który może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Od Ciebie zależy, czy Twój sen będzie Twoim sprzymierzeńcem, czy wrogiem.