antonio land

Nowa kraina
Rodzaje peelingu

Peeling to zabieg, który może znacząco wpłynąć na zdrowie i wygląd Twojej skóry. Odpowiednie stosowanie pozwala usunąć ze skóry zgrubiały naskórek i pomóc w lepszym wchłanianiu kosmetyków odżywiających skórę. Istotne jest jednak, by dobrać właściwy rodzaj peelingu.

Jakie typy w ogóle można wyróżnić? Peelingi ścierające różnią się przede wszystkim rozmiarem drobinek ścierających – przynajmniej dopóki mowa o produktach ziarnistych. Jeśli chodzi o środki do zastosowań domowych, możesz znaleźć w sklepach peelingi grubo-, średnio- i drobnoziarniste. Mają one niewielkie drobinki, które powstają przez zmielenie najczęściej łupin lub pestek.

Alternatywą jest peel off – czyli peeling, który nakłada się na twarz w formie żelu. Gdy środek wyschnie, trzeba go „zedrzeć” gołymi rękami (a nie zmywać). Razem z żelem schodzi martwy naskórek.

Trzeba opcja to peelingi enzymatyczne, które opierają się na enzymach roślinnych rozpuszczających martwy naskórek. Wykorzystywane enzymy to najczęściej papaina, keratolina i bromelaina.