antonio land

Nowa kraina
Polary męskie

Odpowiedni ubiór na wyjście w góry to podstawa – powinien o tym wiedzieć każdy miłośnik górskich wypraw, ale nie tylko. Tego samego wymaga bowiem chociażby jazda na rowerze, bieganie czy każda inna aktywność, którą wykonuje się na świeżym powietrzu. Pogoda bywa bardzo zmienna, dlatego powinniśmy być dobrze przygotowani na gwałtowane pogorszenie warunków atmosferycznych, pojawienie się deszczu, wiatru czy niskich temperatur.

W jaki sposób można się przed tym wszystkim zabezpieczyć? Odpowiedzią są polary męskie, znakomite dla wszystkich miłośników górskich eskapad. Nie jest jednak łatwo wybrać dobry polar, tym bardziej, że w ostatnich latach na rynku pojawiło się sporo ciekawych modeli i różnych rodzajów. Nie każdy zresztą wie, że polary różnią się między sobą chociażby gramaturą, czyli nieco upraszczając po prostu grubością.

Im większa gramatura, tym oczywiście polar będzie grubszy i będzie bardzo mocno grzał, a więc znakomicie spełni swoje zadanie. Na co powinniśmy więc zwrócić największą uwagę, jeśli chodzi o polary męskie?

  • gramatura,
  • zamek i jego długość,
  • kieszonki,
  • krój,
  • kaptur,
  • ściągacze.

Na większość tych cech zwracamy zresztą uwagę przy wyborze także innych elementów garderoby i w przypadku polarów proces zakupowy wygląda mniej więcej tak samo.

Wszystko zależy od tego, czego tak właściwie szukamy i czy wybrany model nam się podoba oraz czy jest nam w nim wygodnie.

Jakie są najlepsze polary męskie?

Nie ma wątpliwości, że bardzo ważny jest krój – polary męskie powinny nie tylko zapewniać nam komfort cieplny, ale również nie ograniczać naszych ruchów. Warto też zwrócić uwagę na obecność ściągaczy.

Ciekawym rozwiązaniem są otwory na kciuki, gdyż jest to bardzo praktyczne: rękawy nie będą dzięki temu się podwijać, a na dodatek także nasze nadgarstki zyskują dodatkową ochronę. Ważną kwestią jest także obecność (lub brak) kaptura. Przy tym wszystkim warto pamiętać, że warto poświęcić sporo czasu na dobór odpowiedniego polaru, gdyż jest to dziś w zasadzie niezbędny element górskiego ubioru.

Na dodatek, polary męskie przydają się także w wielu innych sytuacjach, dzięki czemu możemy je wykorzystać nie tylko przy okazji wspinaczki. Dobrze jest więc wybrać taki model, który rzeczywiście się nam podoba i czujemy się w nim komfortowo – w ten sposób zakup polaru będzie inwestycją na lata.