antonio land

Nowa kraina
Makijaż dla kobiet dojrzałych

Z czasem skóra traci jędrność i sprężystość, co objawia się zmarszczkami. Makijaż przeznaczony dla kobiet dojrzałych powinien być wykonany zgodnie z pewnymi zasadami. Dojrzałe panie nie mogą stosować tych samych kosmetyków, co nastolatki. Skóra dojrzała wymaga specjalnego traktowania, a także specjalnego makijażu. Warto o tym pamiętać, bowiem wiele kobiet dojrzałych popełnia te same błędy.

Nakładają zbyt dużo kosmetyków, przez co skóra prezentuje się niekorzystnie. Warto pamiętać o tym, że z czasem trzeba stosować mniejszą ilość kosmetyków. Najważniejszym zadaniem jest odpowiedni dobór podkładu. Najlepiej żeby nie zawierał on rozświetlających drobinek. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup podkładu matowego.

Obecnie coraz więcej producentów posiada podkłady przeznaczone dla kobiet dojrzałych. Warto je przetestować, bowiem najbardziej odpowiadają potrzebom pań w średnim wieku. Fluid najlepiej rozprowadzić w świetle dziennym. W ten sposób najtrafniej można będzie ocenić efekty. Szczególnie starannie trzeba rozprowadzić podkład w okolicach oczu i bruzd nosowo-wargowych.

W przypadku różu do policzków najlepiej sprawdzą się te o chłodnym odcieniu. Dzięki nim skóra będzie wyglądać młodziej. Ponadto zyska naturalny rumieniec. Kupując cienie do powiek lepiej unikać tych o zbyt jaskrawym zabarwieniu. Znacznie lepszym rozwiązaniem będą cienie w neutralnych kolorach, jak np.

brązy czy beże. Pomimo tego przy nakładaniu cieni należy zachować stosowny umiar.