antonio land

Nowa kraina
Liposukcja

Liposukcja, potocznie zwana odsysaniem tłuszczu jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, zaraz obok liftingu twarzy.

Polega przede wszystkim na odessaniu zbędnej tkanki tłuszczowej z tych miejsc ludzkiego ciała, które są nim najbardziej obciążone – najczęściej jest to brzuch, pośladki, uda, kolana, ramiona czy szyja.

Taki zabieg nie jest jednak dla każdego, ponieważ, aby poddać się liposukcji trzeba pochwalić się dobrą kondycją fizyczną, stanem zdrowia oraz nie można być uzależnionym od żadnych używek, szczególnie papierosów.

Liposukcja jest jednak zabiegiem dość inwazyjnym, ponieważ jest przeprowadzany na pełnej narkozie lub znieczuleniu miejscowym, nie należy zapominać o tym, że czas rekonwalescencji jest podobny jak w przypadku standardowej operacji.

Liposukcja jest zabiegiem dla osób, które mimo ćwiczeń i zdrowego trybu życia oraz szczupłej sylwetki, mają tendencje do odkładania się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach.

Cena takiego zabiegu jest wysoka i wymaga dużego nakładu finansowego, a waha się pomiędzy 5000 a 15000 zł, w zależności od wielkości operowanego miejsca.