antonio land

Nowa kraina
Karnawałowy makijaż

Karnawał to czas szaleństwa i zabawy. Kto z nas nie lubi się bawić podczas karnawału? Wówczas niemal wszystkie chwyty są dozwolone. To samo dotyczy makijażu. Karnawałowy make-up może obfitować w kolory. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do czerni. W karnawale im bardziej kolorowo, tym lepiej! Warto pamiętać o tej regule podczas wykonywania makijażu. Jednocześnie dostosujmy go do okoliczności. Jeśli planujemy tańczyć do rana, zadbajmy o to, aby nasz makijaż był trwały.

Konieczność dokonywania ciągłych poprawek może skutecznie popsuć nam humor. A w tym dniu chodzi przecież o dobrą zabawę! Jakie kolory królują w karnawale? Jeśli chcesz się wyróżniać, musisz postawić na złoto! Złota kolorystyka jest niezwykle modna podczas karnawału. Nie żałuj zatem złotego cienia do powiek. Dodatkowo możesz podkreślić oko za pomocą eyelinera. Takie połączenie sprawi, że nie pozostaniesz niezauważona. Możesz zdecydować się także na wydłużający tusz do rzęs. Dzięki temu spojrzenie będzie wyraziste, a jednocześnie intrygujące. Na kąciki oczu warto nałożyć inne kolory, np.

zieleń. Trzeba przy tym uwzględnić kolor oczu. W przypadku wyrazistych oczu, usta mogą być pomalowane na bardziej neutralne kolory. Dobrym pomysłem może być np. blady róż. Na policzki warto nałożyć bronzer lub tradycyjny róż. Ciekawym akcentem będzie także brokat. Zdecydujmy się na niego tylko wtedy, gdy nasza kreacja nie jest zbytnio połyskliwa.

W przeciwnym razie możemy wyglądać zbyt groteskowo, a nawet kiczowato.