antonio land

Nowa kraina
Gadżety do biegania w nocy: odblaski i dodatki.

Nocne bieganie ma zdecydowanie swoich zwolenników, którzy cenią spokój i odizolowanie od otoczenia. Bieganie po zmroku jest szczególnie przyjemne latem, kiedy za dnia temperatura jest zbyt wysoka na komfortowe uprawianie sportu. Czasem to też jedyne wyjściem – jesienią i zimą szybko zapada zmrok. Zanim zdążymy wrócić z pracy, na dworze już panuje ciemność. Bieganie nocną jest zatem powszechnym rozwiązaniem wśród biegaczy. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim ubiorze i dodatkach – odblaskach, światełkach i innych gadżetach, które zapewnią nam widoczność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo podczas biegania. Odpowiednie buty i strój sportowy to nie wszystko. Zobacz, w co warto się zaopatrzyć, jeśli wybieramy się na nocny jogging.

Latarka na czoło

Latarka zwana czołówką to bardzo przydatny gadżet podczas nocnego biegania.

Na rynku dostępne są tańsze oraz droższe modele. Na sam początek możesz zainwestować w ten tańszy model, a później rozejrzeć się za czymś bardziej profesjonalnym. Przy wyborze latarki na czoło zwróć uwagę na jej ciężar, a także na jasność światła, które rzuca.

Odblaskowe opaski na ręce i nogi

Nocne biegania wymaga też odblasków. Dostępne są legginsy, kamizelki i kurtki fabrycznie wyposażone w odblaski, ale możesz zakupić je też oddzielnie. Szczególnie wtedy, gdy nie zamierzasz dzielić sportowej garderoby do biegania dziennego i nocnego. Wystarczy, że zakupisz odblaskowe opaski na rękę i na kostki/nogi. Nie jest to drogi zakup, a bardzo uniwersalny. Możesz zaczepić je też do roweru, plecaka czy torby.

Na pewno zapewnią lepszą widoczność!

Odblaskowe podkolanówki, koszulka i spodnie

Możesz zdecydować się także na odblaskowe podkolanówki, dostępne w jaskrawych kolorach, takich jak żółty, pomarańczowy, dzielony, niebieski, różowy i fioletowy. Sprawdzą się także podczas chłodniejszych dni. Zainwestuj także w koszulkę i spodnie odblaskowe. Stroje dostępne w różnych kolorach i wzorach. Na pewno wybierzesz coś dla siebie. Pamiętaj, że nocne bieganie ma swoje zalety, ale musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nie możesz być całkowicie niewidoczny dla otoczenia. Zainwestuj w latarkę na głowę i w różnego rodzaju odblaski. Takie proste gadżety zapewnią Ci odpowiednią widoczną i uchronią przed wypadkami.