antonio land

Nowa kraina
Czy źle wykonany makijaż permanentny można usunąć?

Niestety czasami zdarza się tak, że klientka salonu kosmetycznego nie jest zadowolona z efektu po zabiegu wykonania makijażu permanentnego. Nie chodzi tu tylko o przypadki, kiedy to końcowy efekt wygląda niemal jak karykatura ludzkiej twarzy, ale mowa tu także o takich sytuacjach, kiedy klientka nie do końca jest usatysfakcjonowana.

Czy zatem kiedy makijaż jest jest zrobiony można go jeszcze usunąć? Na całe szczęście, jak się okazuje – tak. Makijaż permanentny jest pewnego rodzaju tatuażem, a jak wiadomo, te można usunąć.

Podobnie jak w przypadku tatuażu tak i makijaż permanentny można usunąć przy wykorzystaniu specjalistycznego lasera. Zazwyczaj zabieg ten można wykonać w tym samym salonie, w którym wykonywano wcześniej makijaż permanentny.

Jeżeli klientka zdecyduje się na usunięcie, bo błąd ewidentnie leży po stronie salonu, to zabieg usunięcia powinien być darmowy. Jeżeli jednak klientka decyduje się na usunięcie starego makijażu permanentnego, to jest to koszt zazwyczaj około 800 – 1200 zł.