antonio land

Nowa kraina
Chwila dla siebie

W natłoku obowiązków i pracy często zapominamy o sobie. Rodzina, praca, dom, tak dużo zobowiązań, spraw, które trzeba rozwiązać, zadań, o których trzeba pamiętać. Żyjemy coraz szybciej i coraz częściej z dnia na dzień.

W wiecznej pogoni. Za pieniędzmi, za szczęściem, za wymarzoną pracą czy domem. Jednak w tym wszystkim zapominamy o sobie.

Przestajemy myśleć o swoim zdrowiu, o poddawaniu się kontrolnym badaniom, wizytach u specjalistów. Nie mamy czasu, aby zdrowo się odżywiać, więc jemy produkty niskiej jakości, które szkodzą naszemu organizmowi i sylwetce. Żyjemy ciągle otoczeni stresującymi sytuacjami, łatwo popadamy w nałogi.

Przestajemy o siebie dbać. Zapominamy o tym, że najważniejsi jesteśmy my i nasze zdrowie, że musimy wygospodarować chociaż chwilę dla siebie każdego dnia, aby odpocząć i się zregenerować. Jeśli odpoczniemy, pozwolimy swojemu organizmowi zebrać siły do prawidłowego funkcjonowania, a psychice odpocząć od trosk dnia codziennego, będziemy mogli cieszyć się znacznie dłużej zdrowiem i szczęśliwym życiem, a to przecież bezcenne.